BADYL BADYL
2322
BLOG

Dyskryminacja mężczyzn w Polsce.

BADYL BADYL Rozmaitości Obserwuj notkę 4

Witam.
Obszary dyskryminacji mężczyzn w Polsce :

- kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi że oboje rodzice mają równe prawa i obowiązki wobec dzieci.
Regulacja ta ma się nijak do rzeczywistości. W przypadku rozwodu, i przyznawania przez sąd rodzinny praw do tego z kim dziecko bedzie mieszkało w 97% przypadków prawo to jest przyznawane kobiecie. Można zasadnie stwierdzić że mężczyźni w tym przypadku nie mają prawie żadnych szans przed panią sędzią rodzinną, a to szanowne kobiety stanowią prawie wyłączną obsadę sędziowską wydziałów rodzinnych.Nie trzeba dodawać że przyznawanie tego prawa właściwie wyłącznie kobietom jest dyskryminacją zarówno ojców jak i ich dzieci, w sytuacji gdy to ojciec jest bardziej predystynowany do tego żeby dziecko mieszkało z nim;

- kobieta która chce się pozbyć swojego dziecka po urodzeniu, może to zrobić pozostawiając (właściwsze byłoby słowo "podrzucając") je w tak zwanych "oknach życia". W ten sposób pozbywa sie jednocześnie obowiązku matki i obowiązku alimentacyjnego mocą swojej jednostronnej decyzji(oczywiście żaden ojciec nie może zwolnić się mocą swojej własnej decyzji od obowiązku alimentacyjnego wobec własnego dziecka).
Ponadto mocą tej jednostronnej decyzji pozbawia ona ojca prawa do bycia ojcem, bo państwo wtedy nie bada kto jest ojcem, nie szuka go.Podejrzewam że najczęściej jest tak, że ojciec w ogóle nie wie że został ojcem. Jest to dyskryminacja ojców i ich dzieci, gdyż mocą decyzji matki ojciec nigdy już nie dowie się, że jest ojcem, i gdzie jest jego dziecko, a dziecko nigdy nie dowie się kto jest jego ojcem i matką. Państwo, przyjmując że decyzja matki jest jedynym potrzebnym aktem woli dyskryminuje w tym przypadku zarówno dzieci jak i ich ojców.

-Mężczyźni w Polsce nabywają prawo do emerytury w wieku 65 lat, a kobiety w wieku 60 lat.
Mężczyźni w Polsce żyją średnio 71 lat, a kobiety 80 lat.
Mężczyzna ma prawo do odpoczynku na emeryturze 6 lat, a kobieta 19 lat.
Tolerowanie takiego stanu rzeczy przez państwo to rzeczywista dyskryminacja mężczyzn.Czy nie powinno ono powołać specjalnego funduszu w budżecie np. w wysokości 1% budżetu, przeznaczonego wyłącznie na stopniowe wyrównywanie średniej długości życia obu płci. Tym którzy mówią, że jest to uwarunkowane biologicznie odpowiadam, że 100 lat temu średnia długość życia kobiet i mężczyzn na ziemiach polskich różniła się tylko o 1 rok.

-Ponieważ średni okres życia mężczyzny na emeryturze jest ponad trzykrotnie krótszy niż kobiet, mężczyznom przysługiwałyby znacznie wyższe emerytury niż kobietom.Jednak i w tym przypadku państwo postarało się, aby mężczyznom nie było za dobrze.W Polsce podwyższono w sposób sztuczny czas trwania życia mężczyzn,licząc go wspólnie dla kobiet i dla mężczyzn.W ten sposób mężczyźni dla potrzeb ustalenia tzw. dalszego trwania życia przy przechodzeniu na emeryturę "żyją" 75,5 lat, a kobiety "żyją" krócej niż naprawdę bo też tylko 75,5 lat.Pani Fedak, minister pracy w aktualnym rządzie, argumentowała przy wprowadzaniu tego przepisu, iż wynika to z powszechności systemu emerytalnego, i dalsze trwanie życia po przejściu na emeryturę należy liczyć łącznie dla obu płci.Ciekawe że powszechność systemu emerytalnego nie jest brana pod uwagę przy ustalaniu wieku kiedy na emeryturę się odchodzi - tu jest on inny dla każdej płci.Jak widać i w tym przypadku państwo dyskryminuje mężczyzn.

-Mężczyzna jest pozbawiony jakichkolwiek praw do decyzji, przy podejmowaniu przez kobietę postanowienia o tak zwanej "aborcji" ich wspólnego nienarodzonego dziecka. O prawach dziecka nienarodzonego nie ma nawet co pisać, bo obrońcy życia nienarodzonego mówią o tym głośno.
Państwo jako zupełne kuriozum wprowadza brak karalności kobiety za złamanie przepisów ustawy o tzw. ochronie życia poczętego, tj. zakazie aborcji, i warunkach jej dopuszczalności. Jeśli te zakazy zostaną złamane, tzn. popełnione zostanie przestępstwo zamordowania życia nienarodzonego dziecka odpowiadaja wszyscy winni, np. lekarz dokonujący przestępczego zabiegu, czy pomagająca pielęgniarka, ale kobieta zgodnie z zapisami tej ustawy nie podlega karze. Pytanie retoryczne - czy służy to rzeczywiście ochronie życia nienarodzonego ?.

-Kolejnym przejawem dyskryminacji mężczyzn w Polsce, ale i chyba w innych krajach, jest właściwie całkowity brak publicznej dyskusji o przejawach dyskryminacji mężczyzn.

Są to przykłady szowinistycznej, seksistowskiej dyskryminacji mężczyzn w Polsce.Zachęcam panów i panie do podawania innych, bo podane przeze mnie zapewne nie wyczerpują listy.

BADYL
O mnie BADYL

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości